Derby za pasem. Ciemne, 5 punktów mecz, meksykańska fala i zdenerwowany Berdych

DIRECT z Londynu | Meksykańskie fale, fani na stronie słabszego Jiri Vesely, ciemność gwałtownie spada i Tomáš Berdych w stanie, który omal nie eksplodował głową. Derby Czech ósmy finał Wimbledonu przyniósł sensacyjne dramat, który nie jest na końcu. Vesely okazało się czwartego zestawu łącznie pięć punktów wynik, a kończąc grę, wtorek 14.00 CET do stanu 6: 4, 3, 6, 6, 7 (8), 7: 6 (9)

„to. jej otwarcia. Thomas jest doświadczonym graczem, ale George nie ma nic do stracenia, więc zobaczymy „, powiedział Jaroslav Machovský trener Vesely kiedy opuścił gwizdek na korcie numer 3.

Odtwarzacz dosłownie zmartwychwstał. W trzecim secie Tiebreak brakowało setbol, ​​przyjść na plan i przegrała 1: 2ndWydawało się, że Berdych, osiem lat starsze i lata świetlne bardziej doświadczony Czech jeden, nic nevykolejí

W następnym akcie szybko odbił się prowadzić. 3: 0 w meczu 5: 3 służył awansować do ćwierćfinału. Jiri, Jiri stał Tribune, który biegł wzdłuż meksykańskiej fali, a po stronie słabszego. A on im odpowiedział. W ostatniej chwili, złamał po raz drugi w służbie meczu Berdychův i wyrównał na 5: 5

Przy wyniku 5: 6 następnie odwrócił pierwsze trzy punkty meczu wymusić Tiebreak.Pod pochmurny Londyn niebo było już ciemno nieodpowiednie tenis, szwedzki sędzia Mohamed Lahyani ale niech sportowcy zakończyć seta, choć zdenerwowany Berdych wielokrotnie pytanie, czy pojedynek przeniesiony na korcie centralnym, gdzie można je pod światło na dachu.

„Podsumowując, Thomas był zdenerwowany nie zobaczyć, ale w Tiebreak nie mógł powiedzieć, sędziowie nie mogą przerwać to może to oznaczać dla państwa 5…5, ale nie w Tiebreak że było źle, „powiedział sędzia słusznie iSport.cz zakaz gry kapitana . Zespół Davis Cup Jaroslav Navrátil

W Tiebreak Vesely roztrwonił prowadzenie 6: 1 i miał się odwrócić kolejne dwa punkty meczu. Gdy ten ostatni ogłosił lajnový po uderzeniu Vesely samochód, ale jego główne decyzje poprawione i piłka została powtórzona.

Berdych spadła rakietę i chwycił głowę.Potem przyszedł justiciar lajnovému i wziął go za ramiona. Koleś, ty widział to dobrze, jak gdyby chciał powiedzieć. Ale to nie działa, ponieważ ciemność ma jastrzębie oko i dlatego Berdych stracił możliwość poprosić o pomoc wideo.

To musiało być dla niego deja vu.

Przed rokiem w Wimbledonie stracił pasujące Cilic Marino, który zakończył się 21:38 i w niemal całkowitej ciemności, kiedy to też nie działa nawet jastrzębie oko. Czeskich tenisistów dobojovali godzinę 21:22, lecz ciemność była niemal porównywalne.

„Od Jirka bok jest to dobry mecz. W drugim secie nie użył ich szanse i Thomas skorzystał z jego doświadczenia. Wiem, że George ma jeszcze sporo rezerw. Ale ona ma serce walki.Dzięki niemu nadal zachowała nadzieję „, powiedział trener Vesely Machovský.

Dzisiaj, dwóch facetów, którzy razem chodzili bezładnie z powrotem do sądu. Berdych trafi do meczu na trzeci dzień z rzędu. Czy to idzie dowolną Derby, a nie we wtorek, aby przedłużyć dobrą nowinę dla obu czeskiego tenisisty.

W ćwierćfinale zwycięzca czeka Francuz Lucas Pouille że jego pojedynek z Bernard Tomic wykończone wczesnym wieczorem i wtorek mogła odpocząć. Ale pojedynek Vesely – Berdych jest tylko okrągłe, który jeszcze się nie skończył…