Hasek staje się pierwszym Czechów w NHL Sław

Toronto. Były wielki czeski hokej bramkarz Dominik Hašek, znakomity szwedzki napastnik Peter Forsberg, Mike Modano amerykański, kanadyjski okazują Rob Blake, trener Pat Burns i sędzia Bill McCreary będzie w listopadzie, nowi członkowie Hall of Fame NHL.

Hasek przynieść do sali w Toronto w Kanadzie, jako pierwszy w historii Czech. Nominacje postanowił osiemnastu członków Komisji, które odbyło się w ciągu ostatnich dwóch dni.

Nowi członkowie wprowadzą w Hall of Fame w dniu 17 listopada Poza bezpośrednimi podmiotami mecze docenione przez dziennikarza Kevina Allena USA Today i wieloletniego spikera dla Chicago Blackhawks domu gier Pat Foley. Myśli o powrocie do Europy

Hašek nie złapać na okres trzech lat, choć oficjalnie wycofał się dwa lata temu.Podczas szesnastu sezonów w NHL został zwycięzcą Vezinovej sześciu trofeów dla najlepszego bramkarza w NHL.

Jest to jedyna w historii ligi goalman, która stała z upływem czasu MVP zawodów – trofeum Hart przyszedł w 1997 i 1998. Z 389 zwycięstw w swoich historycznych tabel to 11. miejsce.

Detroit zdobył Puchar Stanleya dwukrotnie, czeska reprezentacja stał mistrz olimpijski. „W 1992 roku myślałem o powrocie do Europy, kiedy wystawiany tylko w gospodarstwie.”

„Na szczęście, ma zamienione do Buffalo i to było prawdopodobnie najlepsze, co mogłem spotkać. Dostałem szansę, aby złapać i starałem się pokazać najlepszą wydajność”, wspomina Hasek.Trzeci Szwed w Galerii Sław

Forsberg stała się szwedzką bohatera zanim zostanie wciśnięty mocno w NHL. W 1994 roku zmienił się strzelanina postanowił triumf Szwecji w finale olimpijskim przeciwko Kanadzie. Kolejny triumf z pięciu pierścieni dołączył w Turynie w 2006 roku

W 1995 roku zdobył Puchar dla najlepszego debiutanta Calder w 2003 Hart Trophy.Stanley Cup podniósł nad głowę między rokiem 1996 i 2001 z Kolorado.

„Będąc po Borjem Salming i Mats Sundin trzeci szwedzki członek Hall of Fame czyni mnie bardzo dumny”, powiedział Forsberg, który jest również dwukrotnym mistrzem świata, a zatem również członkiem Triple Gold Club.

W tym elitarnym klubie jest także Blake, Modano jest mistrz świata i zdobywca Pucharu Stanleya i najbardziej produktywny gracz NHL urodzony w USA z 1374 punktów i 561 goli w 1.499 spotkań.

Burns przyniósł do Hall of Fame w hokeju kategorii konstruktorów w NHL jako trener spędził czternaście sezonów, trzykrotnie został uznany za najlepszy trener roku oraz w czerwcu 2003 roku oczekuje się do New Jersey na zyski Stanley Cup.

McCreary ma na swoim koncie jako sędzia w 1377 meczach NHL rekord 292 playoff pojedynków pomiędzy 1984 do 2011 roku.Informacje publikowane strona NHL.com.