Jeśli noworodek nie jest ropnie

Jeśli noworodek nie jest ropnie skóry, otarcia i inne obrażenia, rany pępowinowej goi się dobrze i lokalnym pediatra powiedział, że dziecko jest zdrowe, to można chodzić w ciągu 2-3 dni po wypisie ze szpitala. Ale po pierwsze, jako próbę generalną kilka razy niezbędnych do 10-15 minut z dzieckiem oddychać świeżym powietrzem na balkonie. Na pierwszej wycieczce, wybierz suchy dzień bez wiatru. Na zewnętrznej nie powinna być niższa niż minus 5 stopni. Do pierwszego wyjścia jest wystarczające dla 15-20 minut. Od 1 do 2 tygodni trwania ćwiczenia fizyczne jest dostosowana do 2 3 godziny. Ponieważ niemowlęta zawęzić nosowych, a przechodząc przez nich zimne powietrze nie ma czasu na rozgrzanie od drugiego miesiąca, a nawet do roku z małym dzieckiem można gylyat tylko wtedy, gdy temperatura na zewnątrz jest poniżej -15 ° C Dzieci nie mogą rozpieszczać: termoregulacja wciąż nie jest doskonały, i to szybko przegrzewa. Z tego powodu nie możemy pozwolić dziecku chodzić pocenie. Generalna zasada: aby maluch nosić jedną warstwę ubrania więcej niż dorosłego.

Na dziecko nagie ciało rozciągnięte bawełniana koszulka z długim rękawem, nad nim – jeden więcej, ale wełniane lub dzianiny polar. Poniżej pasa noszone majteczki lub pieluchy ponad – suwaki. Na czele potrzebujesz 2 czapki: dno, bawełna i górną – Z wełny lub sierści. Wtedy dziecko zawinięte w kombinezonie – membrana lub wyściółka poliestrowa, noszone na nogach butów zimowych i torbę na rączce – wełniane rękawiczki z futra. Będąc na wózku inwalidzkim grudnichka pokrycie koc – jest doskonale zachowują ciepło. Jeśli silny wiatr zawsze jest konieczne kaptur.

1

Zimowy spacer z małym dzieckiem

Maluchy są bardzo cienka, delikatna i wrażliwa skóra, ponieważ nawet jeśli nie jest bardzo silny mróz mogą uzyskać odmrożenia. Aby tego uniknąć, na 15-20 minut przed wyjściem z domu umieścić na malucha policzkach nie grubą warstwą oleju niemowlęcym.

Powody, dla których dziecko nie chce chodzić do szkoły może być dużo. Przed wami krzyczeć na swojego ucznia i oskarżają go o lenistwo, znaleźć przyczynę niechęci do szkoły.

trudności ze zrozumieniem

Jednym z najczęstszych powodów – złożoność zrozumienia między rówieśnikami, z nauczycielami. Porozmawiaj ze swoim dzieckiem, spróbuj dowiedzieć się, czy on pokłócił się z kolegami, nie są sprzeczne z uczniów szkół średnich, nie ma problemów z nauczycielami. Trudność polega na tym, że wiele dzieci ukryć swoje relacje i doświadczenia w błędnym przekonaniu, że ponieważ mogą one zakłócić rodziców i rodziców, to będzie ciekawe.