Naruszenia w koordynacji ruchów

2

Zmiany w wyglądzie.

Dowody na używanie narkotyków mogą obejmować następujące objawy;

– obrzęk kończyn;

– bladość lub otępienie skóry;

– czerwony odcień w gałkach ocznych;

– rozszerzone lub zwężone źrenice;

– pogorszenie zdrowia paznokci i włosów.

Ludzie, którzy zażywają narkotyki za pomocą ukłuć, mogą mieć ciemne plamy, takie jak siniaki w żyłach ich rąk i nóg, ślady kłów, skaleczenia i oparzenia na całym ciele itp.

Osoba, która „zaprzyjaźniła się” z narkotykami, popada w stan bezdomnego: nie obserwuje swojego ciała i wyglądu, zapomina o higienie osobistej i czystości.

– 5 – Naruszenia w koordynacji ruchów.

Zarówno pod wpływem alkoholu, jak i pod wpływem narkotyków, człowiek nabiera niezdarnego chwiejnego chodu, letargu i niezręczności. Nastolatek potyka się, źle orientuje się, nie może zdobyć klucza do zamka, itp.

– 6 – Jak przejawiają się narkotyki.

Po zażyciu leku nastolatek może doświadczyć:

* przejaw nadmiernej śmieszności;

* nadmierna gadatliwość i aktywność;

* apatia i zahamowanie w zachowaniu;

* silna agresja i drażliwość;

* chaotyczna i bezprzyczynowa zmiana nastroju.

Być może wzrost lub spadek apetytu, pragnienie słodkiego lub ostrego itp.

Jeśli nastolatek ma kilka powyższych objawów, konieczne jest pilne podjęcie wszelkich środków, które pomogą szybko zakończyć ten straszny nałóg. Pomocna będzie duchowa rozmowa z dzieckiem, ciągłe obserwowanie go, rozmowy ze specjalistą, wychowawcami i rówieśnikami.

Nasze dzieci marzą o szybkim przybyciu Nowego 2018, ponieważ na pewno otrzymają długo oczekiwane prezenty i gratulacje. Aby dzieci nie były zawiedzione noworocznymi prezentami i podczas wakacji, trzeba bardzo poważnie podejść do ich wyboru.

Co dać dziecku na Nowy 2018?

Przede wszystkim musisz w sprytny sposób dowiedzieć się, o czym marzy twoje dziecko lub nastolatek. Aby to zrobić, musisz poprosić dziecko, aby napisało list do Świętego Mikołaja, prosząc o prezent i listę osiągnięć za rok. Starsze dzieci same powiedzą, o czym marzą.