Niektórzy uważają, że problem negatywnego wpływu

Niektórzy uważają, że problem negatywnego wpływu informacji na temat dziecka – to przede wszystkim problem rodziny, a jeśli rodzice wyjaśnienie dzieciom, co jest dobre, a co złe w oczach dziecka na początku pozycji tworzy się na pozytywne postrzeganie świata. Oczywiście, jest to również problem rodziny. Jednak, bez względu na to, jak rodzice starają się w pełni chronić dzieci przed wpływem negatywnych informacji jest niemożliwe. Dla wielu rodzin, wieczór przed telewizorem – normalna rzecz. I bez względu na to, co pokazują. Informacje o zabójstwa, ataki, gwałt jest stałe tło.

Dropan

Według badań socjologicznych, najbardziej popularne programy telewizyjne na godzinę nadawania ma średnio około dziewięciu do ośmiu aktów fizycznych i werbalnych aktów agresji. [28] Potwierdzają to dane liczbowe, które szacowane dziennikarzy „Komsomolskaja Prawda” w swoim gabinecie: jeden dzień w telewizji wykazano 495 morderstw, 100 gwałtów porządku i tak dalej [91]. Nawet bierne wiadomości telewizyjnych lub oglądania filmów fabularnych zdeponowane w pamięci, i to poważny wpływ na psychikę człowieka dorosłego – nie mówiąc już o dziecku. Dzieci nie są w stanie dostrzec dostarczonego krytyczne informacje – mogą jedynie imitować wszystko. Psychika dzieci jeszcze nie dojrzał, ale przeżywa ciężkie brzemię przemocy i agresji, które błotniste strumienie odlewania codziennie w telewizji. Dziecko zaczyna postrzegać świat jako traumatyczne, przemocy, bez miejsca dobroci i miłości. Możesz zobaczyć, jak nasze dzieci zaczęły mówić. Z reguły są one budowanie fragmentaryczny, posiekane frazy. Słowa takie jak „śmierć”, „zabić”, „nienawiści”, nawet dzieci są wykorzystywane jako codziennego.
Media nieustannie dać ich odbiorców (bardzo otwarci na to, dzieci i młodzież) świadome i podświadome instalacji, że przemoc i agresja – jest normą życia dla wszystkich i we wszystkich. Prawdziwym Negatywną konsekwencją takiego obiektu staje się gwałtowny wzrost agresji wśród młodzieży, przyczyniając się do wzrostu tzw dewiacyjnych zachowań u młodzieży – czyli takie zachowanie, w którym zobowiązała się czynności, które są sprzeczne z normami zachowań społecznych w społeczeństwie [72].