Puzzle dla dzieci

Zabawki dla dzieci

Dobra zabawka pozwala na jej użycie w różnych grach. Tak więc pierścienie ze zwykłej piramidy łatwo zmieniają się w łódki, wyboje na bagnach, bułeczki, talerze, kierownica i koła.

3. Zabawka powinna odpowiadać etapowi puzzle dla dzieci rozwoju dziecka, osobliwości jego myślenia i percepcji.

Mózg małego dziecka (do 3 lat) nie nadaje się do czytania lektury (niezależnie od tego, ilu przedstawicieli branży zabawkowej chciałoby przekonać rodziców o czymś przeciwnym), dlatego kostki z literami lub karty ze słowami dla dwulatka nie są potrzebne. Ale projektant z dużymi szczegółami lub postaciami zwierząt – te zabawki, które naprawdę przyniosą korzyści dziecku w tym wieku.

Ile zabawek potrzebuje dziecko?

Rozwijające się zabawki pełnią tę funkcję, podczas gdy istnieje element nowości, zagadka. Jeśli dziecko przestudiowało zabawkę daleko i daleko, nie przyciąga już go, jego potencjał rozwojowy został wyczerpany.

Dlatego zadaniem puzzle dla dzieci rodziców jest utrzymanie tego efektu nowości. Na szczęście osiąga się to nie tylko poprzez zakup nowych zabawek. Pomaga

odbieranie rotacji zabawek, gdy część zabawek zostaje usunięta na jakiś czas, a następnie powraca po dwóch lub trzech tygodniach. Wtedy dziecko bawi się z nimi, prawie jak nowe.
włączenie starych zabawek do nowych gier, demonstracja nowych cech gry dziecku, nowe aspekty już znanej zabawki.

Jestem zwolennikiem zintegrowanego podejścia do rozwoju dziecka, w tym organizacji gier edukacyjnych w domu. Niektóre matki łatwo wymyślają gry w ruchu i mogą z łatwością zachęcić dziecko do nowej gry lub działań rozwojowych. Inni potrzebują szkolenia, a nawet planu lekcji.

Plan codziennych czynności jest dobry, ponieważ pomaga ominąć cokolwiek ważnego i mieć pewność co do harmonijnego rozwoju dziecka. Ale gry „z intuicji” są również dobre, zwłaszcza jeśli rodzice podeszli do kwestii wyboru zabawek i ogólnie do projektowania puzzle dla dzieci rozwijającego się środowiska.

Przykład: Jeśli w domu znajduje się kompleks sportowy, który nie jest używany jako wieszak na ubrania, jeśli dorośli rozpoczynają dzień z ładunkiem, aktywnie chodzą z dziećmi każdego dnia, to są dobrze rozwinięte fizycznie. W tym przypadku nie ma sensu specjalnie planować żadnych codziennych zajęć dla rozwoju fizycznego dziecka.

Zródło: Ala Koala