Tour de France: Froom obchodzi wygrać, Contador brakowało Kreuziger

czeski kolarz Roman Kreuziger zakończeniu ósmy w dzisiejszym etapie Tour de France piątą. Do mety ze stratą trzynastu sekund do rzecznika całkowite zwycięstwo Brytyjczyka Chrisa Frooma, który dzięki zwycięstwu objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Froom w sumie sześć zwycięstw w Tour zabezpieczone nieoczekiwany przeciek w końcowym zjazd z Col de Peyresourde , „Nie planowałem tego, ale to nie działa, kiedy wspinać przecieków, więc pomyślałem, że spróbuję z górki”, powiedział Froom. „To było zabawne, ale być może, że dał zbyt wiele władzy.Zobaczymy jutro czeka nas trudny etap i dwadzieścia sekund ma nic „powiedział.

” Jeśli ludzie myślą, że są przewidywalne i nie można przeczytać przez tak jest zaletą zaskoczenia na twojej stronie „, powiedział szef zespołu Sky Dave Brailsford. „to co skupiliśmy się w tym roku i chcemy go nawet po jeźdźców. Nieoczekiwany taktyka dużo pracy. Przynajmniej mają szansę na przemyślenie, „powiedział.

Drugie miejsce zajął Irlandczyk Daniel Martin, który udało się w ulubionych grupowych sprint, a wśród nich do mety 184 km długości etap z przeprawy przez słynny Tourmalet skończyłem Kreuziger.

W klasyfikacji generalnej wśród czeskich przedstawicieli dwunasty szczebel ze stratą 34 sekund do Frooma. Zeszłoroczny mistrz prowadzi przez 16 sekund wyprzedzając rodaka Adam Yates i Joaquin Rodriguez Hiszpanii.Następnego drugi, czwarty Martin z powrotem.

Contador stracił ponownie

Kolejna strata zgarnął podwójne zwycięzca Tour Contador. Dręczące lider zespołu Kreuzigerova Tinkoff nie wystarczyło do najlepszej ostatnim podjeździe do mety i rozpadła siedemnasty minutę i 41 sekund Frooma. „Na scenie było dla mnie bardzo trudne. Miałem nadzieję, że też stracić, ale nie powiodło się”, zacytował zdarzenie internetowej Contadora.

W klasyfikacji generalnej tracąc żółtą koszulkę dla ponad trzech minut, w zależności od czasu hiszpańskiego rowerzysty, zarządzanie do ponownego stabilną pozycję lidera. „Będziemy omawiać je z resztą zespołu, ponieważ Roman Kreuziger robi, aby lepiej niż ja”, powiedział.

„Spadek dwa razy w pierwszym tygodniu jestem straszna i wziąłem taką ogromną stratę.Ale nawet takie jak jazda na rowerze, niebezpieczeństwo czai się wszędzie „powiedział Contador.

” Całkowita zamówienie dla niego staje się coraz trudniejsze będzie dla niego bardziej scenie w Alpach. Ale jutro jest kolejny trudny etap i wszystko może się zdarzyć. Zobaczymy, „powiedział Kreuziger, który w Tour rozpoczął jako Contadorův asystenta, ale teraz dostał pozwolenie na wyjazd z wyprzedzeniem na siebie, będzie czuł się dobrze.

” I skupić się na tym, aby wrócić do tego, co I zawsze. Starałem się być tam i trzeba walczyć o pierwszej dziesiątce, co może być prawdziwe. Więc czekamy na niego i zobaczyć jak to działa w kolejnych etapach „, powiedział piąty mężczyzna w Tour 2013, która opiekowała najlepszego czeskiego wynik w końcowej klasyfikacji w historii.

1. Froom (Brit. / Sky) 4:57:33, druga /> trzecim Rodriguez (Katiusza Sp. / 4)
Bardeta (Fr./AG2R)
piąty Kreuziger (Czechy / Tinkoff)
szósty Aru (It./Astana)
siódmy Yates (Brit./Orica) < br /> 8-ty Valverde (Esp. / Movistar)
dziewiąty Mollema (Niz./Trek)
10. Porte (Austr./BMC) wszystko -13 …85-ty Barta (Czechy / Bora Argon) -25: 54, 125. Vakoč (CR / Etixx-Quick-Step) -34: 43-ty

Aktualna tabela :

pierwszy 39:13:04 Froom
druga Yates,
trzeci Rodriguez zarówno -16
4-ci Martin -17,
piąty Valverde -19, 6 />
siódmy Aru
Van Garderen (USA / BMC) 9 />
10. Mollema wszystko -23 …12 Kreuziger (CR / Tinkoff) -34, 89. Barta 1: 00: 44, 156. Vakoč 1: 20: 55th