Vakoč pierwszym liderem w WorldTour: To zaszczyt, ja chcę być w dziesiątce

Nie tylko tenisiści rozpocząć sezon wielkich wydarzeń w Australii. Na tej samej stronie globu rozpoczętego w 2016 również elitarnych kolarzy biorących udział w wyścigu Tour Down Under Touor. Jako pierwszy widocznym Czechów Petr Vakoč w działaniu, prawo przemycane do roli lidera stabilnej Etixx-QuickStep. Robi więcej niż dobrze, nawet w 2. etap wygrał piąte miejsce. „Jestem bardzo zadowolony z tej szansy. Chcę zakończyć sumie do dziesięciu „nie ukrywają ambicji młodego rowerzysty.

W Australii po raz pierwszy w życiu pochowany kangura, przyzwyczajony wysokich temperatur i nauczył się jeździć po lewej stronie drogi.To wszystko udało Petr Vakoč (23), w ciągu kilku tygodni przygotowań po przeciwnej stronie kuli ziemskiej, gdzie wyścig po raz pierwszy

teraz jest „nauka” najważniejsza. Vakoč dostał pierwszą rolę karierę jako lider zespołu do najwyższej Kategoria zdarzenia WorldTour. Tradycyjny Tour Down Under (Upside Down) to rasa otwarcie
2016.
„Mamy dobrze przygotowany zespół i byłoby wspaniale, aby wygrać każdy z etapów, lub znajduje się w dziesiątki klasyfikacji generalnej,” pragnie Vakoč dla których najniższy numer startowy zespołu (wraz z dwuletni kontrakt w kieszeni) dowód, że z Etixx-QuickStep liczy.

zmieniła natychmiast w drugim etapie, w którym dobitnie sprint od tyłu wygrał 5. miejsce.Nie mają łatwo w ostatnim kilometrze, że spowolnienie na jesieni tuż przed przednimi kołami, więc musieli przedzierać się do przodu z położenia tylnego. Manewr wokół prawej strony na drugą udało.

„Z mojego stanu Jestem bardzo szczęśliwy”, twierdziła rowerzystę. „Mogło być jeszcze lepiej, ale w tych okolicznościach jestem zadowolony z piątego miejsca. Po moim zwycięstwie w całym kraju, to jest mój drugi najlepszy wynik w kategorii WorldTour, które już coś znaczy „, powiedział

WIDEO: Lokalizacja. Vakočův zakres etap 2 ( ma biały kask) szukać

W klasyfikacji generalnej po trzech etapach do tej pory dla 26 miejsce tracił 37 sekund do lidera Simon Gerrans.Inne słynne nazwy są trzecią Dennis Rohan, piąty Sergio Henao lub dziesiątą Richie Porte na jego premierze w Jersey BMC po odejściu Sky Team.

Vakoč pochwały i zespół

Vakoč pochwała i zespół , „Jeśli jego Sprit (2 etap), spójrz jeszcze raz, zobaczysz, że mieliśmy plan, który wyszedł,” powiedział dyrektor sportowy Rik van Slycke.

„Wierzyliśmy, że będzie to konieczne, aby utrzymać Petra chronione innych jeźdźców, by dotrzeć do innych zawodników w klasyfikacji generalnej jak Gerrans, Porte i Dennis, i trzymać go tak aż do ostatnich kilometrów. Peter świetną robotę, zespół pomógł mu.Jednak upadek przyszedł, rozbił nasze plany, tym bardziej interesująca była jednak bramka Piotra, „pochwalił kierowcę czeskiej.

To teraz razem z drugim jest scena z tradycyjnym roll-wzgórzu Wilunga Hill, zaplanowane na początku sobotę rano Czech czas. Jest to pierwsze pasmo górskie w worldtourové sezonie, co mu silne pnącza zaciśnięty znaczną uwagę.

„Willunga Hill nie jest tak strome wzgórze, plus mamy dobry wspinacz, więc mamy się czym martwić. Myślę, że ten etap klasyfikacji zadecyduje, „mówi Vakoč. Wyścig kończy się w dniu następnym.