Vesely powraca do Zurychu, jest stawką w triumfie Diamentowej Ligi

Spearmana Vítězslav Veselý jest mniej niż dwa tygodnie po jego rasę srebro na Mistrzostwach Europy w czwartek wrócił do stadionu Letzigrund w Zurychu. Tym razem był w końcowej walce Diamentowej Ligi był całkowity triumf, który obchodził w roku 2012 i 2013. W grze za najlepsze 40.000 dolarów, co stanowi równowartość 840.000 koron.

Na ostatnim mistrz świata i mistrz Europy powrót na Letzigrund wymagającym teście.

„szczerze mówiąc, jestem całkowicie podekscytowany. Ale to przyszło tak , człowiek musi pogodzić się z tym, „mówi Vesely. „To mój ulubiony stadion lub sektor stadionu. To prawdopodobnie nieznacznie zmniejsza swoją szansę na walkę o pierwsze miejsce.Miałem porównanie go do Europy, będę musiał porównać teraz „.

sektor grzybica w Zurychu Stadium ma nieco krótszą uruchamiania i robi Vesely duże problemy. Na Mistrzostwach Europy miał problemy szczególnie w kwalifikacjach. W finale, który przerzucony z drugiej strony stadionu, mam wypadła lepiej. Podczas finału Diamentowa Liga będzie musiał poradzić sobie z niekorzystnym stronie.

„To wstyd, że będzie z kwalifikacyjnego mistrzostw Europy,” westchnął Vesely. „Ale ja zamierzam tam walczyć. Co dzieje się, dzieje. Nie sądzę, że mógłbym go wyprzedzić.Po prostu nadzieję, że mogę odblokować swoją głowę i nie bój się faulu linię, że będzie bliżej. „

Szczęśliwy jest istniejący porządek Diamentowa Liga z ośmioma punktami na drugim miejscu, wraz z Finn Terem Pitkämäkim. Ta sama liczba wiodącym egipskiej Ihab Abdelrahman, który ma jedno zwycięstwo. W prawdziwej grze o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej są niemiecki Thomas i Fin Röhler Antii Ruuskanen teoretyczna szansa nawet Kenii Julius Yego i rosyjski Dmitrij Tarabin.

„Liczby są proste. Pięć z nas, którzy mogą wygrać. Każdy z nas pięciu wygrywa, wygrywa. To nie ma znaczenia, czy ktoś drugi, trzeci.Zwycięzca bierze wszystko w każdej konstelacji, „powiedział Vesely.

Mistrz Świata w Zurichu może zakończyć hat-trick, całkowity porządek Diamentowa Liga już wygrał dwa poprzednie lata. Jednocześnie szef ale frekwencja w prestiżowym Pucharze Kontynentalnym w połowie września.

„Myślałem, że pomysł, że nie nie iść do Zurychu i poszliśmy razem do Pucharu Kontynentalnego. Ale ja nie rozumiem, dlaczego nie spróbować do niego, „powiedział Vesely. „I przede wszystkim motywować swoją głowę, to jest możliwe, że będzie latać ponownie. Chodzi o psychikę, tam z apetytem na rasę, aby o nią walczyć „.

Wywiad z vítězslav veselý przeczytać w czwartkowym wydaniu czasopisma Sport